Zapisi

Krediti

Naj želja in načrtov ne zaustavi pomanjkanje denarja 01. 11. 2021

Pomlad in novi načrti. Ali pa uresničevanje načrtov, za katere do sedaj ni bilo časa. Zelo verjeten je tudi scenarij, da ste v času, ki ste ga pretekle mesece preživeli pretežno doma, ugotovili, kaj vse je potrebno popraviti, urediti, dokupiti v stanovanju ali okolici hiše. Meseci, ki so pred nami, so kot nalašč za uresničitev želja in načrtov.

Varčevanje in investicije, Naložbe

Naj denar dela za vas ali kako najbolje oplemenititi denar 15. 10. 2021

Le redko boste srečali koga, ki si ne bi želel več denarja. Ker so trenutno obresti za varčevanje nizke, postaja investiranje v sklade vse bolj priljubljena oblika varčevanja in dolgoročnega plemenitenja premoženja. Varčevanje v skladih je res preprosto in visoko likvidno.

Največje napake kolesarjev začetnikov 16. 09. 2021

Kolesarstvo je vedno bolj priljubljena oblika rekreacije, pomembno pa je, da se kolesarstva lotimo pripravljeni in ne delamo začetniških napak. Vas zanima, katere so najpogostejše napake kolesarjev začetnikov?

Kratek vodič v svet kolesarstva 07. 09. 2021

So tudi vas uspehi naših kolesarjev navdušili in bi se radi preizkusili v tem športu? Za vas smo pripravili napotke, kako začeti s kolesarstvom.

Zakaj izbrati tek? 27. 08. 2021

Ali veš, da je tek v zadnjih letih postal najhitreje rastoč rekreativni šport? V resnici se temu podatku sploh ne moremo čuditi, saj se tek ponaša s številnimi odlikami, ki vplivajo na kakovost življenja.

Kartice

Privoščite si več z obročno kartico. 17. 08. 2021

Je pred vami dopust, potovanje, nakup gospodinjskih aparatov in računalnika? Vam prihajajoči izdatki povzročajo skrbi? Z enostavnimi obročnimi nakupi, ki jih omogočajo SKB kreditne kartice imate kredit že pri sebi in to brez obresti!

Nasveti olimpijskih strokovnjakov: psihološka priprava 26. 06. 2021

Psihološka priprava v sodobnem športu zavzema vedno bolj pomembno vlogo. Dobra psihološka pripravljenost pomeni močno motivacijo, visoko koncentracijo, trdno samozavest in dobro kontrolo čustev. Psihološko dobro pripravljen športnik boljše nastopa, dosega svoje potenciale in vrhunske rezultate.

Olimpijska športna panoga: Kolesarjenje 10. 06. 2021

Kolesarstvo je aktivnost vožnje s kolesom, ki se uporablja tako v transportne namene, kot za namene športa, rekreacije ali turizma. Pri tem se kot glavni pripomoček uporablja kolo oziroma njegove različice, kot je na primer trokolo. 

Varčevanje in investicije

SKB banka omogoča naložbe v izbrane vzajemne sklade. 04. 06. 2021

Investiranje v sklade je vse bolj priljubljena oblika varčevanja in dolgoročnega plemenitenja premoženja. Če je cilj, da bi premoženje v prihodnjih 5 letih povečali, so lahko naložbe v sklade pravi odgovor. Za varčevanje v skladih velja: enostavnost varčevanja, strokovno upravljanje premoženja, visoka likvidnost in prihranek časa.

Olimpijska športna panoga: Športno strelstvo 01. 06. 2021

Strelstvo je športna disciplina, pri kateri tekmovalci uporabljajo strelno orožje za ciljanje tarč. Strelstvo je bilo sprva sredstvo za preživetje v smislu lova, ko pa je v 19. stoletju industrijska revolucija potrebo po lovu zmanjšala, se je strelstvo razvilo v šport.

Olimpijska športna panoga: Karate 24. 05. 2021

Karaté je vzhodnoazijska borilna veščina, katere ime ima dvojno vlogo. Po eni strani gre za borilno veščino z otočja Okinava, razvito proti koncu 19. stoletja z združevanjem tradicionalnih okinavskih metod goloroke borbe. Po drugi strani pa se izraz karate danes, predvsem izven azijskega prostora, najpogosteje uporablja kot splošni izraz za veliko število modernih golorokih borilnih veščin, ki so se razvile na Japonskem od začetkov 20. stoletja dalje pod neposrednim vplivom okinavskega Karateja.

Olimpijska športna panoga: Gimnastika 17. 05. 2021

Gimnastika je športna panoga, ki se deli na dve zvrsti - to sta športna gimnastika in ritmična gimnastika. Za izvajanje gimnastičnih elementov so potrebni moč, gibljivost, koordinacija, ravnotežje, eksplozivnost, hitrost in preciznost, psihično pa visoka zbranost ter smisel za ritem in glasbo (npr. na parterju).

Olimpijska športna panoga: Judo 11. 05. 2021

Judo je moderna japonska borilna veščina, ki se je razvila konec 19. stoletja iz več japonskih tradicionalnih oblik ju jutsuja. Je goloroka borilna veščina, ki vključuje borbo stoje in na tleh, mete, padce in vzvode - udarcev z rokami in nogami pa neposredno ne vsebuje. Na prvi pogled je zelo podobna rokoborbi in je v osnovi ena izmed najbolj razširjenih oblik le-te.

Olimpijska športna panoga: Kajak - kanu 04. 05. 2021

Kajak-kanu je tekmovalni šport, področje športne rekreacije in tudi olimpijski šport. Kajakaštvo ločimo na kajak na mirnih in kajak na divjih vodah. 

Olimpijska športna panoga: Rokomet 28. 04. 2021

Rokomèt je moštveni šport z žogo in je ena najhitrejših ter najbolj popularnih, pa tudi grobih, moštvenih iger na svetu. Rokomet se igra v 183 državah na svetu, do julija 2009 je bilo v IHF registriranih 166 držav članic, kar šteje cca. 795.000 ekip oziroma 19 milijonov rokometašev.

Olimpijska športna panoga: Športno plezanje 21. 04. 2021

Športno plezanje je sodobna oblika plezanja, ki se je razvila v samostojno športno panogo in bo letos doživela ognjeni krst na olimpijskih igrah. Varnost ter zmožnost prilagajanja težavnosti različnemu znanju in sposobnostim udeležencev je povzročila bliskovit razvoj množičnosti in priljubljenosti, tudi med otroci in mladino.

Olimpijska športna panoga: Atletika 14. 04. 2021

Atletika je ekskluzivna skupina športnih disciplin, ki jih v osnovi sestavljajo tek, met, skok in hitra hoja. Atletika v mnogih vidikih združuje olimpijsko načelo “hitreje, višje, močneje”, saj mora športnik za zmago teči hitreje, skočiti višje in vreči dlje kot njegov sotekmovalec.

20 motivacijskih citatov 25. 03. 2021

Motivacija je verjetno največji problem modernega človeka, saj možgani ponujajo nešteto alternativ, kaj vse bi lahko počeli namesto tistega, kar je izven cone udobja. Preberite 20 motivacijskih citatov, ki vas bodo vzpodbudili, da začnete in vztrajate!

8 nasvetov, kako vztrajati v težkih časih 15. 03. 2021

Imate kdaj občutek, da se je nad vami zgrnila nevihta in ne veste, kako naprej? 

Kardio vadba 09. 02. 2021

Kardio vadba je vadba, s katero krepimo srce in ožilje ter hkrati ohranjamo zdravo telo, preprečimo nastanke najrazličnejših bolezni, zmanjšamo možnost tveganj za bolezni srca in ožilja, visok krvni pritisk, rakave bolezni, diabetes in pljučne bolezni.

Plank - najboljša vadba za jedro 01. 02. 2021

Deska ali plank kot navadno imenujemo pozicijo, v kateri na rokah in prstih nog v ravni liniji držimo telo kolikor dolgo zmoremo, je ena najbolj učinkovitih vaj, ki jo lahko izvajamo kjerkoli.

Okrepimo celo telo 25. 01. 2021

Redna fizična aktivnost je zelo pomemben del našega vsakdana, saj nam pomaga ohranjati fizično in psihično zdravje ter izboljšuje kvaliteto našega življenja.

Ohranite veselje do teka tudi pozimi 20. 01. 2021

Kratki zimski dnevi, ledeni veter in temperature pod ničlo nas pozimi hitro odvrnejo od teka in drugih športnih aktivnosti v naravi. Razlogov, zakaj bi pozimi raje ostali doma in se greli pod odejo na kavču je veliko. Zato smo poiskali nekaj odličnih nasvetov, kako tudi pozimi ohraniti veselje do teka.

Jutranja rutina za popoln začetek dneva 15. 01. 2021

Po jutru se dan pozna, pravijo. Da boš čez dan bolj motiviran, osredotočen in energičen, dodaj v svoj začetek dneva teh pet enostavnih aktivnosti.

Kako ponovno najti motivacijo in zbuditi izgubljeni zagon? 11. 01. 2021

Motivacija je sila, ki nas žene k delovanju proti tistemu, kar si želimo. Ko imamo določeno željo ali si postavimo posamezen cilj, smo na začetku po navadi zelo motivirani. Prav vsi pa se znajdemo na točki, ko motivacija odpeketa stran in nas pusti same z raznimi ovirami, težavami in izgovori. Zato smo poiskali nekaj odličnih nasvetov, kako lahko takrat ponovno najdemo motivacijo.

Naložbe

Kakšen je vpliv varčevanja v skladih na socialne transferje? 07. 01. 2021

Velikokrat slišimo izgovor mladih staršev, da ne varčujejo, ker bi jih privarčevana sredstva pahnila v višji dohodkovni razred in bi zaradi tega prejemali mesečno manjši otroški dodatek. Razlog za odločitev proti varčevanju je praviloma neutemeljen, ker se taki prihranki upoštevajo le v obliki fiktivnih obresti.

Naložbe

Kje dobim pomoč in dodatne informacije glede skladov? 07. 01. 2021

Informacije o možnostih varčevanja v skladih lahko pridobite v poslovalnici SKB banke ali s klicem na 01 471 55 55, kjer se boste dogovorili za termin sestanka v izbrani poslovalnici.

Naložbe

Kako začnem varčevati v skladih AMUNDI ali MOOREA? 07. 01. 2021

Bi radi začeli varčevati v skladih, pa ne veste kako?

Naložbe

Zakaj izbrati varčevanje v okviru varčevalnega načrta Moorea Fund? 07. 01. 2021

Varčevalni načrt Moorea Fund se sklene za obdobje 5 let z avtomatskim podaljšanjem za enako obdobje. Naložbe v okviru varčevalnega načrta Moorea Fund so na voljo brez vstopnih stroškov.

Naložbe

Kako je s plačilom davka? Kakšen je davek na kapitalski dobiček? 06. 01. 2021

Delnica krovnega sklada se skladno s 93. členom Zakona o dohodnini šteje za kapital, tako da je ob unovčitvi vlagatelj obdavčen v okviru pravil o dobičku iz kapitala po ZDoh-2.

Naložbe

Kakšna je donosnost – koliko dobim iz varčevanja v skladih? 06. 01. 2021

Najbolj donosna naložba na dolgi rok so delnice.

Naložbe

Obdobje varčevanja in pričakovani donosi 06. 01. 2021

Varčevanje v skladih je dolgoročno in izpostavljeno določeni stopnji tveganja ter nihanju tečajev na globalnih kapitalskih trgih. Vsak vlagatelj mora poznati svoj odnos do tveganja ter na podlagi te informacije in v povezavi s predvidenim trajanjem in ciljem naložbe primerno razpršiti sredstva naložbe v sklade.

Naložbe

Kakšni so celotni stroški varčevanja v vzajemnih skladih? 06. 01. 2021

Pri varčevanju v vzajemnih skladih so pomembni vstopni in izstopni stroški, stroški za prestop in stalni stroški.

Naložbe

Ali lahko moja naložba v vzajemne sklade propade? 06. 01. 2021

Premoženje posameznega sklada je sestavljeno iz različnih finančnih instrumentov (delnice, obveznice, denar …) različnih izdajateljev (podjetij, držav …). Ustrezna razpršenost naložb zagotavlja vlagateljem veliko varnost naložb, saj je vpliv ene nedonosne naložbe na premoženje sklada praviloma zelo majhen.

Naložbe

Kaj je naložbeno tveganje in ali so naložbe v vzajemne sklade tvegane? 06. 01. 2021

Pojem »naložbeno tveganje« predstavlja tveganje vlagatelja, da ta v času varčevanja ustvari drugačno donosnost izbrane naložbe od pričakovane, pri čemer je lahko donosnost tudi negativna (torej, da vlagatelj ustvari izgubo kapitala).